Aktuality

26.06.2014

Dopravní podnik to na své oslavě 105 let s vámi hezky rozjel

Sobotní oslava narozenin ve formě Dne otevřených dveří Dopravního podniku města České Budějovice toho byla důkazem. Nejen pro milovníky autobusů bylo v sobotu 21. června otevřené depo na Novohradské ulici, kde si návštěvníci mohli prohlédnout zázemí dopravního podniku, projít si jednotlivé typy vozů a seznámit se zaměstnanci firmy, kteří se rádi podělili o své zážitky a zkušenosti. A pokud si někdo myslel, že zpřístupnění zázemí depa bude jen o nudném prohlížení vozového parku, hluboce se mýlil. Dopravní podnik chtěl své návštěvníky potěšit, ale zejména pobavit a překvapit. V rámci oslav si zájemci mohli vyzkoušet například simulátory autobusu a trolejbusu vystavené v nákupních centrech, 3G trenažér, šlapací motokáry či zavzpomínat na minulost díky retro označníkům na místech některých zaniklých zastávek. Čtyři tisíce zájemců také využily okružní jízdy historickými vozy, které probíhaly celý týden. Nostalgicky tak zavzpomínali na cesty autobusy Škoda 706 RTO, Karosa B732 a trolejbusem Škoda 9Tr. Zejména děti se cítily takřka jako v ráji, ale oči zářily i tatínkům, kteří zvědavě zkoumali jednotlivé vozy. Den otevřených dveří byl vyvrcholením letošního výročí. Děkujeme všem, kdo jste přišli! Tím ale určitě nekončíme. Povedený videoklip těší tisíce lidí napříč republikou i nadále a již brzy se chystá za hranice naší země :-)

25.06.2014

Video dopravního podniku hnulo osudy nejen účinkujících

Je to týden od zveřejnění videa, které mělo být jakýmsi poděkováním zaměstnancům Dopravního podniku v Českých Budějovicích za jejich práci. Za těch pár dní, ale vykouzlilo úsměv na tváři desetitisícům těch, kteří ho shlédli. Největší odměnou se však staly nadšené komentáře v internetových diskuzích i na sociálních sítích. Po pár dnech se dostal klip na druhé místo nejpopulárnějších videí v Čechách na YouTube a to mezi početnou rapující domácí i světovou elitu. Kluci od autobusů a trolejbusů sice ve filmu nic neříkají, ale jejich magnetizující pohledy je dostaly z hal, dílen či od volantů do světel reflektorů, a to určitě zaslouženě. Možná že je to jen dojem, ale lidé ve městě se o trochu více usmívají, mluví o tom, že jsou hrdí, že žijí právě v Budějovicích. Ti kteří z Budějovic nejsou, upřímně gratulují. K dnešku má video přes 140 tisíc shlédnutí na YouTube a neutuchá ani zájem různých médií video zveřejnit na jejich serverech, píše o něm hodně pozitivně odborná veřejnost, ale i bulvár :-). Chceme moc poděkovat za skvělé komentáře a sdílení vám všem. Úspěch, který jsme nečekali, je pro nás velkým závazkem vás nezklamat v tom, co je pro nás nejdůležitější – vaše spokojenost s námi. Oslavy jsou sice u konce, ale naše video rozdává radost dál u nás i za hranicemi. Za jak dlouho atakujeme dalších stotisíc? :-) https://www.youtube.com/watch?v=Tg26k6YH0Kw

17.06.2014

Živá hudba v MHD

Od dnešního dne až do pátku se můžete každé odpoledne těšit na muzikanty v MHD! V pátek odpoledne se můžete těšit na kapelu Formát A4, která pro vás bude hrát od 13:00 do 17:00 ve zcela novém trolejbusu na lince číslo 2!

16.06.2014

Historická exkurze za doprovodu saxofonu

Každý den se v 17:00 na náměstí Přemysla Otakara II. u historického označníku můžete těšit na vystoupení saxofonisty Jana Holického. Hrát tu pro vás bude každý den až do pátku, kdy se přesune k historickému označníku na Lannově třídě. Přijďte se za doprovodu hudby vrátit o několik desítek let zpět!

15.06.2014

Usedněte za volant autobusu nebo trolejbusu

Pro všechny, kteří si vždy toužili sednout za volant trolejbusu nebo autobusu jsme připravili dva speciální simulátory, které budou od 16.6. 2014 umístěny v obchodních centrech IGY a Mercury. Usednout za volant autobusu budete moci v v prvním patře IGY vedle Viva Fitness a trolejbus na vás bude až do 19.6. čekat v přízemí Mercury centra za výtahem. V sobotu je naleznete na Dni otevřených dveří v autobusovém depu v Novohradské ulici.

14.06.2014

Přijďte se svézt historickými vozy!

Již od zítřka se budete moci svézt historickými autobusy Škoda 706 RTO a Karosa B732 a trolejbusem Škoda 9Tr. Jízdenku můžete nechat doma, historické jízdy jsou totiž zdarma a navíci si všichni cestující odnesou pamětní jízdenku zdarma! Jízdní řády naleznete v horní liště této webové stránky.

13.06.2014

Dobrá zpráva pro sběratele mincí!

K příležitosti 105. narozenin MHD v Českých Budějovicích se Dopravní podnik rozhodl nechat vyrazit speciální pamětní mince symbolizující toto významné výročí. Mince ve dvou provedeních budete mít možnost zakoupit během Dne otevřených dveří 21.6. 2014 v autobusovém depu na Novohradské ulici. Pokud tuto příležitost propásnete, mince budou k zakoupení i na speciálním eshopu.

12.06.2014

První letní den na Dni otevřených dveří!

Na první letní den si pro vás Dopravní podnik města České Budějovice připravil Den otevřených dveří. Na děti čeká bohatý program v podobě šlapacích motokár, unikátního 3G trenažeru, malování na obličej a hlavně představení jednotlivých typů vozů. Těšit se můžete také na ukázky sebeobrany nebo záchranného integrovaného systému. Děti budou navíc moct porovnat své síly a zasoutěžit si s ostatními o hodnotné ceny. Tak neváhejte a 21.6. se v 10 hodin vypravte do autobusového depa na Novohradské ulici.

11.06.2014

Vyhrajte hodinovou jízdu veteránem s vlastním řidičem!

Dopravní podnik města České Budějovice chystá soutěž pro všechny fanoušky historických vozů. Obdivovali jste vždy starou Škodu 706 RTO Mex? Potom právě pro vás připravuje DPMČB soutěž o hodinový pronájem tohoto vozu s vlastním řidičem! Pokud chcete vyhrát stylový výlet pro vás a vaše blízké, sledujte náš Facebook a webové stránky, kde se v nejbližších dnech dozvíte více informací.

04.06.2014

Vyhrajte týdenní kupón nebo poukaz na mytí osobního vozu!

V rámci oslav 105. narozenin jsme pro vás připravili soutěž o 7-denní kupón na MHD v Českých Budějovicích a o poukazy na mytí osobního vozu. Princip soutěže je jednoduchý. Každý pracovní den od 5.6. do 20.6. v 17:00 zveřejníme na Facebooku oslav soutěžní otázku a první, kdo jí odpoví správně (komentářem pod otázkou) vyhraje buď jízdenku nebo poukaz do myčky. Druhý den ráno vyhlásíme prostřednictvím Facebooku vítěze, kterému bude na email zaslán kód, se kterým si bude moci vyzvednout svůj kupón během Dne otevřených dveří 21.6. v autobusovém depu na Novohradské ulici nebo následující týden v předprodejní kanceláři v Mercury centru. Odpovědi na většinu otázek je možné hledat na webových stránkách Dopravního podniku nebo v brožuře, která vyšla k příležitosti 100. letého výročí DPMČB. Soutěž není určena pro zaměstnance DPMČB. Hodně štěstí!

02.06.2014

Staňte se pilotem stíhačky na Dni otevřených dveří

Dopravní podnik města České Budějovice připravuje na Den otevřených dveří neobvyklou adrenalinovou atrakci - trenažér s 3G přetížením. Chtěli byste si vyzkoušet, co předchází tomu, než pilot vzletí ve stíhacím letounu nebo než se astronaut vznese do vesmíru? Není nic jednoduššího, než přijít na Den otevřených dveří 21.6. 2014 do autobusového depa v Novohradské ulici, koupit si jakýkoliv dárkový předmět a obdržet za to od nás voucher na 3G trenažer. Speciální letecký trenažer s 3G přetížením je jediný v celé České republice a Vy máte jedinečnou příležitost si ho vyzkoušet během Dne otevřených dveří.

01.06.2014

Dopravní podnik města České Budějovice natáčí videospot!

K výročí 105. narozenin městské hromadné dopravy v Českých Budějovicích pro Vás v těchto dnech připravuje Dopravní podnik města České Budějovice virtuální projížďku, která poodhalí pozadí budějovické městské hromadné dopravy. Se svým příběhem Vás seznámí služebně nejstarší zaměstnanec Dopravního podniku města České Budějovice, pan Josef Glaser. Provede Vás historií i současností a odhalí každodenní práci zaměstnanců, díky které může Dopravní podnik bezchybně fungovat a poskytovat cestujícím ty nejlepší služby. Neváhejte a vydejte se s panem Glaserem do zákulisí budějovické městské hromadné dopravy! Již brzy!

27.05.2014

Den otevřených dveří bude patřit dětem

Dopravní podnik města České Budějovice otevírá 21. června 2014 své dveře dětem. Největším lákadlem bude nevšední zážitkový výlet do zákulisí českobudějovické hromadné dopravy. Nejen ti nejmenší budou mít příležitost nahlédnout do mnoha jinak nepřístupných míst a detailně si prohlédnout jednotlivé typy autobusů a trolejbusů, které potkávají v běžném provozu. Pro děti bude dále připraven skákací hrad, nafukovací fotbalové hřiště, zvířátka z balonků, motokáry a trampolínky. A ani tentokrát jsme nezapomněli na zvláště dětmi oblíbené malování na obličej. První letní den bude plný zajímavých poznatků a zábavy. Nezapomeňte a dorazte s dětmi v sobotu 21. června na den otevřených dveří do autobusového depa v Novohradské ulici.

22.05.2014

Den otevřených dveří

První letní den, 21.6., otevře českobudějovický Dopravní podnik své dveře, a to úplně všem. Zájemci si budou moci prohlédnout zázemí utobusového depa v Novohradské ulici a také autobusy, které cestující znají z každodenního života. Po celý den poběží bohatý doprovodný program a zajímavé soutěže (nejen) pro děti. Oslavovat se bude ve velkém stylu a s živou hudbou. Nezapomeňte doma dobrou náladu a přijďte v sobotu slavit s námi.

21.05.2014

Užijte si “retro” – aneb projeďte se historickými vozy

Dopravní podnik města České Budějovice připravil pro návštěvníky nevšední zážitek. V rámci oslav svých 105. narozenin se budou moci svézt historickými vozy. Zpozornět by tak měli všichni příznivci “šedesátek” a milovníci starých vozů! Možnost zavzpomínat na nedávné časy budou moci cestující s městským autobusem značky Škoda 706 RTO Mex, který byl vyroben před 44 lety a trolejbusem Škoda 9TrHT z roku 1980. Retro zážitek jistě ocení i ti nejmenší, tak se přijďte projet (nejen) se svými ratolestmi “jako za starých časů”.

Nahoru


Mediální partneři